Wyprawka w ŻAGLACH – rok szkolny 2019/2020

• Autor: grzegorz-calczynski
  • 19 sierpnia 2019

Podobnie jak w ubiegłym roku wyprawka w wysokości 150,00 złotych zostanie naliczona w nocie finansowej wysyłanej przez Biuro Sternika. Jest ona przeznaczona na pokrycie kosztów zakupu agend, zeszytów, podstawowych artykułów i wybranych narzędzi na zajęcia dydaktyczne z plastyki i techniki (papier, bibuła, plastelina, farby itp.) oraz częściową realizację programu edukacyjnego (muzea, wystawy, ścieżki edukacyjne itd.). W Falenicy są one szczególnie wykorzystywane w ramach Piątków Odkrywców. O konieczności zakupu narzędzi i materiałów spersonalizowanych dla uczniów (dotyczy to klas 4–8 szkoły podstawowej i liceum) takich jak kredki, ołówki, pędzle, deski będą Państwo informowani z wyprzedzeniem przez nauczycieli przedmiotowych drogą mailową.

W przypadku wykorzystania całej kwoty przeznaczonej na wyprawkę, w drugiej części roku szkolnego może zostać ogłoszona konieczność zebrania drugiej raty wyprawki. Kwota wyprawki nie pokrywa kosztów związanych z wynajęciem autokaru na wycieczki klasowe. W przypadku wynajęcia autokaru każdorazowo pobierana będzie opłata w wysokości 15,00 zł za ucznia.

Prosimy, aby na 2 września br. zostały przyniesione:

Uczniowie klas startowych oraz 1–3 (Falenica):

– dwa tekturowe opakowania chusteczek higienicznych po 100 sztuk,

– dwa podpisane worki płócienne (jeden na strój na wychowanie fizyczne, drugi na buty sportowe),

– sztywna teczka formatu A4 na prace noszone do domu.

– podpisane kredki ołówkowe w 12 kolorach,

– dwa opakowania plasteliny,

– farby akwarelowe z pędzlem,

– podpisany piórnik z dwoma ołówkami HB, temperówką, gumką, dwiema parami bezpiecznych nożyczek (podpisanymi) i dwoma dużymi klejami w sztyfcie, linijką (uczniowie klas 1, 2, 3 również ekierka i kątomierz) – bardzo prosimy o podpisanie wszystkich przyborów,

– dwie książki w języku polskim do biblioteczki klasowej,

– uczniów klas 3 dodatkowo prosimy o przyniesienie jednej książki w języku angielskim do biblioteczki klasowej,

– jedno opakowanie puzzli, gry planszowej lub audiobooka.

Uczniów klas 4–8 szkoły podstawowej (Międzylesie):

– sztywna teczka formatu A4 na prace noszone do domu.

– piórnik z długopisem, dwoma ołówkami HB, temperówką, gumką, bezpiecznymi nożyczkami i dwoma dużymi klejami w sztyfcie,

– linijka, kątomierz, cyrkiel i dwie  ekierki (równoramienna i różnoramienna).