Warszawski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych 

Warszawski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych 
  • Autor: Żagle
  • 10 grudnia 2018
  • brak komentarzy

„Odnowi oblicze ziemi”
Warszawski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych 

Fundacja Orszak Trzech Króli zaprasza do wzięcia udziału w jedenastej edycji Warszawskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Zachęcamy do zaangażowania się w krzewienie pięknej tradycji budowania i wystawiania szopek.
Trwa Adwent – czas oczekiwania, czas czuwania i modlitwy na Roratach, ale także czas konstruowania szopek bożonarodzeniowych. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Szopki powstaną w rodzinach, by przekazać dzieciom zamiłowanie do zwyczajów,  które pomagają nam odkryć głębię i piękno naszej wiary. Rodzice, dziadkowie, dzieci będą wspierać się wzajemnie najpierw w stworzeniu projektu, później doborze materiałów, aż wreszcie w budowaniu wspólnej  szopki.
Zwieńczeniem konkursu będą Wielkie Wystawy Szopek Rodzinnych, które odbędą się w terminie od 22.12.18 do 20.01.19. W warszawskich katedrach oraz wybranych kościołach stolicy zaprezentujemy najlepsze prace wyłonione w ramach szkolnych konkursów. Wystawy te przez cały okres Bożego Narodzenia będą dostępne dla mieszkańców Warszawy i turystów.
Tegoroczny konkurs odbędzie się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Wsłuchani w głos św. Jana Pawła II, który  wypowiedział te słynne słowa w 1979 r. w Warszawie czekamy na odnowienie, które przyniesie nam nowonarodzony Chrystus.
Szopki należy składać do 19.12.2018 do sekretariatu szkoły w Falenicy, ul. Lokalna 51.
Rozstrzygnięcie konkursu: 20.12.2018
Wystawy w kościołach: 22.12.18 – 20.01.19

Education