UKS 2015/2016

Miniony rok był bardzo udany dla sekcji piłkarskiej. Siedem zespołów UKS odbyło setki treningów, rozegrało mnóstwo spotkań ligowych oraz towarzyskich, a także wzięło udział w całym szeregu turniejów.

 • Drużyna piłkarska rocznik 2007 triumfowała w rozgrywkach warszawskich turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2016 i awansowała do finału ogólnopolskiego. Deichmann Mini mistrzostwa to obok turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce.
 • Chłopcy z rocznika 2002 zwyciężyli w drugiej edycji Turnieju im. Żołnierzy Wyklętych organizowanej przez nasz Klub. Antoni Trojanowski został królem strzelców, a Jakub Blankiewicz najlepszym obrońcą turnieju.
 • Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Żagli” także w rozgrywkach czwartego już Turnieju Niepodległościowego. W turnieju organizowanym z okazji Święta Niepodległości wystąpiło 11 drużyn z rocznika 2006. 
 • Lolek bardzo lubił piłkę nożną. Sportowego ducha zachował przez całe życie – powiedział do młodych piłkarzy Paweł Zuchniewicz, autor książek o Papieżu z Polski w czasie zorganizowanego po raz pierwszy przez UKS Żagle Turnieju św. Jana Pawła II. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyli piłkarze zespołu Karol Wadowice, natomiast „Żaglowcy” uplasowali się na trzeciej pozycji. 
 • W turnieju św. Józefa udział wzięło 10 zespołów z całej Polski. Miejsca na podium w grupie Liga Mistrzów zajęły drużyny Żagle I (1.), Żagle III (2.) i Żagle II (3.)  
 • „Sport i nowoczesny patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków” to program stworzony przez UKS Żagle. Składają się nań: Turniej Małego Bohatera, Święto Młodego Polaka, Turniej Solidarności, Turniej Niepodległościowy oraz Turniej dla Odważnych Program wspiera Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

 

Będę szachistą!

 • Janek Góral z klasy 3b awansował do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów w szachach, w kategorii do lat 10. Od 8 do 14 listopada Janek uczestniczył w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Szklarskiej Porębie.
 • Antek Góral z klasy 1a – najmłodszy zawodnik na turnieju w Wesołej wywalczył 6,5 pkt na 7 możliwych i po raz pierwszy w życiu stanął na najwyższym stopniu podium w swej karierze. Antek zajął również pierwsze miejsce na V Otwartych Mistrzostwach SP 321 na Bemowie dla dzieci urodzonych w 2008 r. i młodszych oraz 2 miejsce w Turnieju Szachowym o puchar szkoły Novum organizowanym przez MDK w Wołominie
 • Na Mikołajkowym Turnieju Szachowym w Zielonce Piotr Trzeciak na 5 rozegranych partii wygrał 3, jedną zremisował, co pozwoliło zająć mocne miejsce w turnieju.

 

Będę judoką

„Judo to piękny sport uczący między innymi pokory, panowania nad emocjami – mówi trener sekcji, p. Piotr Głuszyk – Często wiele lat przygotowań np. do Igrzysk Olimpijskich kończy się w pierwszych sekundach walki i zawodnik musi sobie z tym poradzić”.

 

 • Janek Kwiecień (2b) z UKS Żagle dotarł do finału pierwszego turnieju Ligi Funny Warszawskiej Olimpiady Maluchów. W zawodach wzięło udział 546 zawodniczek i zawodników podzielonych na grupy wiekowe w rocznikach: 2008, 2007, 2006.
 • W drugiej lidze Funny Judo pierwsze miejsca zajęli Jakub Borek i Jonasz Filochowski. W lidze wystartowało 654 zawodniczek i zawodników reprezentujących 42 kluby. Ponadto nasi zawodnicy zajęli 2,3 i 4 miejsca.
 • „Czując się bardzo mocno po poprzednich edycjach przyjechali po zwycięstwa i złote medale. Zabrakło koncentracji i pokory – mówi p. Piotr o występach naszych zawodników w III lidze Funny Judo. Popełniając szkolne błędy z klasą musieli przyjmować porażki. Wyniki jednak uspakajają. Młodsi koledzy stanęli na wysokości zadania”. Nasi chłopcy zajęli czołowe miejsca w kategoriach wagowych

Medalowe żniwa na pływalni

26 i 27 listopada 2015 na pływalni ICRiS Józefów zostały zorganizowane szkolne mistrzostwa Józefowa w pływaniu. Oliwier Dobrowolski zajął 2 miejsce w stylu grzbietowym a Krystian Nowiński 3 miejsce w stylu dowolnym (wyprzedzając Oliwiera o 0,01s.) oraz 2 w klasyku.

Styl klasyczny przyniósł pierwsze chwile wielkiej radości za sprawą Tomasza Materny i jego 3 miejsca w kategorii klas 3. Dalej już było ‘z górki’. Jakub Blankiewicz dołożył do tego brąz w stylu grzbietowym (klasy 1). A bracia Jan i Mateusz Jarczewscy między sobą rozstrzygnęli prymat w koronnej i najtrudniejszej konkurencji: 50 m stylem motylkowym. Ostatecznie złoto zainkasował Janek a Mateusz musiał zadowolić się srebrem.

Całość przypieczętowały starty sztafetowe, w których w kategorii klas trzecich zajęliśmy 2 miejsce, w klasach pierwszych natomiast chłopcy zdobyli złoto!

Oba wyniki są wyśmienite a na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż w starszej sztafecie oprócz 3 reprezentantów klasy trzeciej znalazł się młodzik z klasy pierwszej- Jakub Blankiewicz!

 

Sukces  „Żagli” w Biegu Otwockim

W sposób szczególny należy pogratulować uczniowi klasy 2Ga Juliuszowi Szczepkowskiemu, który w fenomenalnym stylu zajął 2. miejsce w kategorii gimnazjalistów – pisze p. Hubert Dziuba o udziale naszych uczniów w piątym Biegu Otwockim. –  Każdy z naszych zawodników, a było ich aż 7, miał wyznaczony indywidualny cel i z dumą należy stwierdzić, że  wszyscy sprostali nie tylko wymogom czystej i prawdziwie sportowej rywalizacji, ale również osiągnęli świetne wyniki –  o wiele lepsze niż wyznaczone cele.