Rodzina biznesem życia – Akademia Familijna

• 10 grudnia 2018

Rodzina biznesem życia
O międzynarodowym kongresie z okazji 15-lecia Akademii Familijnej

Gdyby Akademia Familijna była uczennicą, w tym roku pisałaby egzamin gimnazjalny. To szlachetne stowarzyszenie już od piętnastu lat prowadzi warsztaty dla rodziców i małżonków. Tydzień temu świętowało rocznicę swojego założenia.
Z tej okazji zorganizowano kongres pod tytułem „Rodzina – biznes twojego życia”, który miał miejsce 24–25 listopada w Szkole STRUMIENIE. Na to wydarzenie zaproszono ciekawych gości z Polski i z zagranicy – ekspertów światowej klasy. Wśród nich znalazła się Nuria Chinchilla, profesor IESE Business School w Barcelonie, czy Miguel Postigo, brat śp. Chemy Postigo, ojca osiemnaściorga dzieci.  Podczas konferencji wielokrotnie mówiono o niezwykłej wadze rodziny, podkreślając, że o ile w pracy łatwo można nas zastąpić, w domu jesteśmy niezastąpieni. Ponadto wiele uwagi poświęcono godzeniu rodziny i życia zawodowego. Nie zabrakło też okazji do spotkania i rozmowy z prelegentami.
W dniu Kongresu swoją premierę miało polskie wydanie książki Miguela Postigo pt. Chema Postigo – trudna historia wielkiego szczęścia, zaś książka p. Nurii Chinchilli pt. Zintegrować życie będzie gotowa za około dwa tygodnie. Obie książki można kupić w internetowym sklepie Akademii Familijnej – www.sklepaf.pl
Sala była zapełniona ludźmi. Na Kongres przybyły rodziny z całej Polski. W programie prócz konferencji była także Msza Święta, panel dyskusyjny dotyczący nowoczesnych środków przekazu, warsztaty dla rodziców, smaczny poczęstunek oraz wspaniały koncert kwartetu smyczkowego. Podczas całej imprezy uczniowie Szkoły ŻAGLE pomagali jako wolontariusze, a jeden z nich nakręcił o tym wydarzeniu film.
Zachęcamy do obejrzenia filmu – [KLIK]