Poleć z nami w przestworza – kolejny etap konkursu CanSat

• Autor: Żagle
  • 9 lutego 2018

Rozpoczął się kolejny etap międzynarodowego konkursu dla uczniów „CanSat”. Zespół szkoły Żagle opracował właśnie drugi raport z prac projektowych. Następnym krokiem jest skonstruowanie minisatelity. Będzie ona wystrzelona przy użyciu rakiety na wysokość kilku kilometrów. Powinna ona wylądować i pobrać próbkę gleby, która zostanie przeskanowana pod kątem obecności aminokwasów.  O wynikach badania zostanie powiadomiona baza. Zespół uczniów pracuje z wielkim zaangażowaniem i doskonale sobie radzi, jednakże do sfinalizowania realizacji konkursowego zadania potrzebny jest zakup specjalistycznego sprzętu i materiałów. Szkolna drużyna potrzebuje wsparcia finansowego. Będziemy wdzięczni za nawet najdrobniejsze darowizny:

właściciel rachunku: Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK

numer rachunku: 36 1020 1026 0000 1802 0229 1128 (PKO BP S.A.)

tytułem: Darowizna na cele statutowe – konkurs CanSat

Autor: Juliusz Gołaś (3Ga)