Międzynarodowe koalicje – Konkurs Zero Robotics

• Autor: Szkoła Żagle
  • 11 sierpnia 2017

„Jak burza przeszliśmy rundę 3D, walcząc o czołowe miejsca, ostatecznie kończąc na 22. pozycji” – pisze dr Andrzej Nagórko o udziale drużyny „Żagli” w międzynarodowym konkursie Zero Robotics organizowanym przez NASA (Amerykańska Agencja Kosmiczna), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) i MIT (Massachusetts Institute of Technology). Do drugiego etapu zakwalifikowało się ponad 80 drużyn.
„Na początku listopada odbył się Alliance Draft – wideokonferencja, podczas której drużyny dobierają się w koalicje”. Ekipa „Żagli” otrzymała bardzo wiele zaproszeń od różnych zespołów, co świadczy o jej wysokiej marce. Między innymi zespół StuyNaught z Nowego Jorku napisał:
Jest dla nas jasne, że siła waszego zespołu bardzo dobrze pasuje do słabości naszego (i vice versa). W szczególności wasz algorytm ruchu bardzo pomógł w rozwiązaniu zagadnień związanych z paliwem, co jest głównym nurtem naszego kodu.
Zdajemy sobie sprawę, że jesteście bardzo mocnym zespołem, ale jeśli nie zdecydowalibyście się przyłączyć do zespołów, które są wyżej od nas, to bardzo byśmy chcieli być z wami.
Ostatecznie dobraliśmy do koalicji drużynę StuyNaught (USA) i drużynę Lville Prog (USA).
W tej chwili rozpoczęła się runda Alliance Phase, w której walczy 28 koalicji. Dwanaście z nich awansuje do finału, który w styczniu zostanie rozegrany na ISS (międzynarodowa stacja kosmiczna).
Liderem naszej drużyny jest Michał Kowalski (3Gb), który bardzo dobrze zaprezentował nas podczas wideokonferencji. Oprócz niego w drużynie pracują Jan Łukomski (3L), Franek Mysłek (3Gb), Piotr Trzaskowski (2Gb) i Paweł Nagórko (2Gb).