https://www.facebook.com/tr?id=1545922729097689&ev=PageView &noscript=1"/>
Zapisz się na Dzień Otwarty

Angielski w Żaglach to 4 dynamiczne spotkania z językiem w tygodniu + 6 English Dayów w ciągu roku. W czasie zajęć stosujemy metodę TPR czyli metodę reagowania całym ciałem, szczególnie przydatną w nauczaniu piosenek i rymowanek, łączącą ruch i słowo. Wykorzystujemy także metodę komunikacyjną, kładącą nacisk na porozumiewanie się, odgrywamy scenki, śpiewamy piosenki czy wycinamy. Rozwijamy wszystkie umiejętności językowe, a więc czytanie, pisanie, mówienie i rozumienie ze słuchu.

Egzaminy Cambridge

W klasach II i III monitorujemy postępy uczniów poprzez próbne egzaminy Pre-A1 Starters. Podczas dwóch sesji w roku chłopcy mają okazję sprawdzić się w czytaniu, pisaniu, rozumieniu ze słuchu, a także mówieniu. Chłopców osiągających średnio 70-80% zachęcamy do udziału w zewnętrznej, płatnej sesji egzaminacyjnej z certyfikowanymi egzaminatorami Cambridge English.

Egzaminy dla młodych uczniów (Young Learners English) autorstwa Cambridge English, do których należy Pre-A1 Starters, przygotowano specjalnie z myślą o dzieciach. Zawierają przyjazną szatę graficzną oraz bliskie im tematy i typy zadań (kolorowanie, łączenie, rozsypanki literowe itd.). 

Więcej pod adresem:
 www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/young-learners/

English Days

Sześć razy do roku każda grupa uczestniczy w angielskim Dniu Odkrywców, tzw. English Dayu. Wykorzystujemy je na bardziej rozbudowane projekty plastyczno-językowe oraz wzmacnianie w chłopcach motywacji i przyjemności z nauki języka. Wśród projektów wartych wymienienia znajdują się: rycerze, Indianie i kowboje, makieta miasta, scenki w restauracji, spelling bee (konkurs literowania), poznawanie krajów anglojęzycznych.

Nauka angielskiego w Żaglach to również solidna porcja gier, emocji i pozytywnej rywalizacji, gwarantującej motywację na najwyższym poziomie.

Historyczne wyniki i duże apetyty na ten rok

Egzaminy Cambridge w ŻAGLACH

Po dość długim oczekiwaniu dotarły do nas wreszcie certyfikaty Cambridge. W najbliższych dniach rozdamy je chłopcom, a rodzice uczniów, których nie ma już w naszej szkole, będą mogli je odebrać z sekretariatu. Wyniki egzaminów sesji czerwcowej były kilkukrotnie sygnalizowane przy różnych okazjach, ale na pewno warto dokładnie je skomentować w tym miejscu.

Ubiegły rok był pod wieloma względami wyjątkowy dla języka angielskiego. Po pierwsze, udało się doprowadzić chłopców do 100 egzaminów Cambridge. Wiele z nich zdanych zostało na wyjątkowo dobrym poziomie. Nigdy wcześniej nie udało się uczniom klasy 6 podejście do egzaminu PET, a w roku 2020/21 osiągnęło to aż sześciu z nich. Pierwszy raz w naszej historii dwa egzaminy FCE zdali uczniowie klas siódmych – Tobiasz Duda i Franciszek Bocian zdali ten egzamin wyjątkowo dobrze i naprawdę niewiele brakowało, aby otrzymali oceny A (co oznacza de facto zdanie na poziomie zaawansowanym). Kapitalne wyniki osiągnęli uczniowie klas 8, z których 4 zdawało FCE. Krzysztof Król (obecnie uczeń naszej 1LO) zdał FCE najlepiej ze wszystkich zdających dotąd ten egzamin w ŻAGLACH.

Okno na świat
Dual Diploma w LO ŻAGLE

W czerwcu LO ŻAGLE jako pierwsze liceum w Polsce nawiązało współpracę z amerykańską Academica International Studies,prowadzącą program Dual Diploma 
(www.academica.school/?lang=en). 

Program, w którym uczestniczą uczniowie szkół średnich z dziewiętnastu krajów, umożliwia uzyskanie dyplomu ukończenia amerykańskiej szkoły średniej, honorowanego przez uczelnie wyższe na całym świecie. Uczeń kończy zatem szkołę średnią (w naszym przypadku – LO ŻAGLE) z dwoma dyplomami – polskim i amerykańskim.
W tym roku naukę w Academica International Studies podjął Rafał Lasota, uczeń klasy trzeciej LO ŻAGLE. 

Poprosiliśmy go o podzielenie się wrażeniami po pierwszym miesiącu nauki.
- Dlaczego zdecydowałeś się wziąć udział w programie Dual Diploma?

Po pierwsze dlatego, że posiadanie dyplomu ukończenia amerykańskiej szkoły średniej znacznie ułatwia dostanie się na studia za granicą. Poza tym mam okazję zanurzenia się w żywym języku, jakim na co dzień posługują się moi rówieśnicy w Stanach Zjednoczonych oraz poznać osoby z innych krajów. Przeważającą część mojej grupy stanowią Włosi. Nie-Włochów jest tylko dwoje: dziewczyna z Luksemburga i ja.

Współpraca międzynarodowa

Edukacja językowa i nowe przyjaźnie

  • Członek EASSE (Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Zróżnicowanych)
  • Wizyty studyjne na Uniwerytecie Nawarry i Tecnun
  • Międzynarodowe projekty społeczne (np. wyjazd charytatywny na Ukrainę)
  • Możliwość jednoczesnego uzyskania dyplomu ukończenia szkoły średniej w USA – Dual Diploma
  • Sukcesy w konkursach międzynarodowych ZEROROBOTICS, CanSat

Live Computing - wymiana międzynarodowa w LO ŻAGLE

Tegoroczne egzaminy będą pod kilkoma względami wyjątkowe. Po pierwsze mamy aż sześciu kandydatów do egzaminu FCE już w klasie 7! Normalnie egzamin ten przewidujemy "dopiero" w LO ale obecni siódmoklasiści są wyjątkowo uzdolnieni.Po drugie mamy spore zainteresowanie egzaminami na poziomie Movers i Flyers w klasach 4. Jest grupa, w której chęć udziału w egzaminach wyraziło 15 na 16 uczniów. Ci uczniowie mają szansę na wybitne rezultaty a ich motywacja do nauki jest wręcz niespotykaną.W obecnym roku szkolnym podejdzie do egzaminów Cambridge aż 97 uczniów.