Krótkofalarstwo to żywe słowo – Nasi radioamatorzy w Polskim Radiu

Krótkofalarstwo to żywe słowo – Nasi radioamatorzy w Polskim Radiu
  • Autor: Żagle
  • 12 lutego 2018
  • brak komentarzy

„Kiedyś krótkofalarstwo było oknem na świat. Jego główną zaletą było to, że można się było kontaktować ze światem, poznawać go” – powiedział p. Paweł Włodarczyk, nauczyciel techniki w naszej szkole, podczas audycji radiowej w Polskim Radiu na temat: Krótkofalarstwo w dobie Internetu. Wzięli w niej udział także Grzegorz Zapała i Antoni Włodarczak.

Jak podkreślił p. Paweł Włodarczyk, krótkofalarstwo jest obecnie hobby niszowym. „Sądzę, że średnia wieku krótkofalowców to powyżej 50 lat. Wierzymy jednak, że świat radioamatorów będzie nadal istniał, że przyjdą do nas młodzi, chętni ludzie, którzy się w tym świecie odnajdą i zwiążą swoje życie z tym hobby” – powiedział.

Dodał, że krótkofalarstwo łączy ludzi na wszystkich kontynentach, ludzi, których celem funkcjonowania, pasją jest kontakt z innymi ludźmi. „Internet nie daje nam w pełni możliwości kontaktowania się z innymi osobami, może ewentualnie przez portale społecznościowe w pewnym stopniu, ale krótkofalarstwo to żywe słowo, żywy człowiek, który czeka w danym momencie na kontakt ze mną. Krótkofalarstwo powoduje jednoczesną pracę poprzez radio ludzi na całym świecie, którzy poznają siebie, potrafią się zaprzyjaźnić, ludzi, którzy mają wspólny świat wartości” – mówił p. Paweł.

Całego nagrania można posłuchać tutaj – [KLIK]

Education