Inicjatywy


Rodzinny Festiwal Matematyczny


Zaproszenie w formie filmu na naszym kanale You Tube – KLIK

Matematyka to znaczenie więcej niż tylko dodawanie i odejmowanie. Klocki LEGO tworzą środowisko edukacyjne pozwalające modelować szeroki zakres problemów matematycznych.

Rodzinny Festiwal Matematyczny – to konkurs połączony z piknikiem rodzinnym, który odbywa się 16 czerwca 2018 na terenie Szkoły ŻAGLE w Międzylesiu o godz. 12.00, ul. Pożaryskiego 28, Warszawa. Konkurs będzie miał charakter zadaniowy – nastawiamy się na dobrą zabawę, a nie konkurencję z innymi dziećmi. Każdy zgłoszony uczestnik otrzyma upominek za udział w konkursie.

Zgłoszenia: LEGOmatematyka@sternik.edu.pl

Materiały do pobrania
KLIK – plakat


Ojcowie na Start


„Ojcowie na start” to jedyna tego rodzaju impreza w Polsce. Oprócz kształtowania postaw prorodzinnych i proekologicznych, promuje zdrowy tryb

życia i wychowywanie przez sport. Jest to wyścig rowerowy ojców i dzieci połączony z rodzinnym piknikiem. Po raz pierwszy ojcowie i dzieci stanęli na starcie 20 października 2012 roku. Trasa o długości 7,5 km wiodła ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Od tego czasu coroczny, organizowany jesienią wyścig gromadzi kilkuset uczestników. Podobne inicjatywy podjęto w Nadarzynie i Wrocławiu.

Najbliższy wyścig już 16 czerwca 2018

Miejsce: Warszawa Międzylesie, dzielnica Wawer
Rejestracja: na stronie http://warszawa.ojcowienastart.pl/
Start wyścigu: godz. 10:00.
Start i meta:  parking przy Szkole Podstawowej 138
Trasa: 7,5 km ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
Opłata startowa: 20 zł od drużyny
Uwaga dla wszystkich zawodników: wymagany kask

Materiały do pobrania
KLIK – plakat
KLIK – ulotka A
KLIK – ulotka B