Finał konkursu Zero Robotics

Finał konkursu Zero Robotics
  • Autor: Żagle
  • 25 marca 2019
  • brak komentarzy

Kosmiczne zmagania w Alicante
Finał konkursu Zero Robotics

Świetne IV miejsce zajęła drużyna z ŻAGLI w finale międzynarodowego konkursu Zero Robotics organizowanego przez NASA i MIT (Massachusetts Institute of Technology)

Tegorocznym gospodarzem finału Zero Robotics była politechnika w Alicante. Drużyny były podzielone na dwie grupy po siedem drużyn. Po fazie grupowej koalicja, której przewodniczył Team Żagle, zajmowała czwarte miejsce. Miejsce to dawało awans do rundy finałowej. Jednak do finału nie doszło ze względu na koniec czasu przeznaczonego na konkurs na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci, którzy mieli napięty grafik, nie mogli dłużej obsługiwać naszych satelit. Niestety organizatorzy bardziej skupili się na sześciokrotnym powtarzaniu symulacji jednej z amerykańskich drużyn niż na wydzieleniu części czasu na finał. Gdyby nie ta wpadka, drużyna Żagli miałaby szanse na pierwsze miejsce. Ostatecznie miejsca przyznano zależnie od obecnie zajmowanej pozycji w tabeli.

Drużyna Żagli zajęła czwarte miejsce!!!!

Po powrocie do Polski Team Żagle powoli zaczyna przygotowania do kolejnego etapu Zero Robotics. Nie wiadomo jeszcze, jakie zadanie będą musieli pokonać uczestnicy za rok. Na razie zespół planuje wdrażanie nowych osób w tajniki programowania, by za rok reprezentować Polskę w poszerzonym składzie.

Pełna relacja z finału – [KLIK]

Education