Czas Niepodległej – Premiera 17 listopada !!!

• Autor: Żagle
  • 14 listopada 2018

Niepodległa Polska widziana ze Stolicy Piotrowej
Spektakl na 100-lecie niepodległości

Uczniowie Szkoły ŻAGLE nieraz mieli okazję stanąć na scenie i zagrać przed rodzicami w przygotowanym przez siebie przedstawieniu. Wystawienie sztuki teatralnej zawsze wiązało się z pewną szczególną okolicznością – zakończeniem roku szkolnego czy Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem przytrafiła się jedyna i niepowtarzalna okazja – 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Przygotowywana we współpracy ze Szkołą STRUMIENIE sztuka nosi tytuł Czas Niepodległej. Ma na celu uświadomienie, jak papież Polak wspomina ostatni wiek naszej historii z perspektywy zastępcy Chrystusa na ziemi. Karol Wojtyła urodził się w roku 1920, więc rzeczywiście miał szansę doświadczyć trudności, z którymi naród mierzył się przez te wszystkie lata. Jak zatem będzie wspominał swoje życie, patrząc na Polskę z apartamentów papieskich?
W przedsięwzięciu uczestniczą nie tylko uczniowie, a całe rodziny związane z naszą szkołą. Na potrzeby sztuki powstał oryginalny scenariusz, napisany przez panią Annę Murawską. Ze względu na czas akcji, czyli prawie 100 lat, aktorzy grający Karola Wojtyłę zmieniają się w trakcie trwania przedstawienia. W związku z tym na scenie zobaczymy cały przekrój wiekowy uczniów: od chłopców z podstawówki do absolwentów liceum.
Tak jak przed stu laty Polacy podzieleni pod wieloma względami zjednoczyli się, aby osiągnąć wspólny cel, tak dziś nad sztuką upamiętniającą ich wysiłek pracuje cała, rozległa rodzina Szkół ŻAGLE i STRUMIENIE. Premiera odbędzie się 17 listopada o godzinie 16.30 w Auli Szkoły STRUMIENIE (Józefów, ul. 3 Maja 129). Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed spektaklem.