WIARY-godni! Dzień otwarty w Szkole Żagle – online

WIARY-godni! Dzień otwarty w Szkole Żagle – online
  • Autor: bartosz-rygalski
  • 4 maja 2021
  • brak komentarzy

WIARY-godni! Warsztaty o przekazywaniu wiary dzieciom połączone z dniem otwartym Szkoły ŻAGLE.
Wtorek 11 maja o g. 19.00.

 

Temat jest ważny! Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu, które jest kontynuacją konferencji. Jeżeli chcesz wejść jeszcze głębiej w tematykę przekazywania wiary dzieciom zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla Rodziców oraz dzień otwarty Szkoły ŻAGLE.
W programie:

  • I część – “Szkoła dla naszych synów” o tym co wyróżnia Szkołę ŻAGLE z perspektywy rodzica, absolwenta, ucznia i nauczyciela.
  • II część – „WIARY-godni!” – Warsztaty o przekazywaniu wiary dzieciom. Uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły.

>>>ZAPISZ SIĘ<<<

TUTORING RODZINNY

Rodzice to pierwsi i najważniejsi wychowawcy swoich dzieci. Uczestnicy warsztatów otrzymają możliwość umówienia się na bezpłatną konsultację z doświadczonym Tutorem. Metoda Tutoringu wspiera Rodziców w działaniach na rzecz całościowego rozwoju dziecka. Celem spotkań jest określenie mocnych stron dziecka i zastosowanie działań które pomogą je rozwijać.

……
_Więcej o Tutoringu_

 

O organizatorze Konferencji oraz Warsztatów

Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące ŻAGLE Stowarzyszenia STERNIK proponuje całościową edukację od przedszkola do matury w oparciu o nowatorską metodę edukacji spersonalizowanej i zróżnicowanej. W szkole uczy się ponad pół tysiąca uczniów, którzy pracują pod kierunkiem 50 nauczycieli realizujących obowiązującą w Polsce podstawę programową metodami dostosowanymi do potrzeb chłopców. Szkoła kładzie mocny nacisk na całościowy rozwój ucznia i współpracę z rodzinami, czego wyrazem jest tutoring rodzinny. Niemal każdy nauczyciel poza obowiązkami dydaktycznymi jest również tutorem i pracuje indywidualnie z uczniem i z rodzicami.

Szkoła dla chłopców

W szkole ŻAGLE stosowany jest system edukacji zróżnicowanej ze względu na płeć. Oznacza to, że uczniami są chłopcy a nauczycielami mężczyźni. Umożliwia to dostosowanie sposobu komunikacji i metod dydaktycznych do specyficznych potrzeb chłopców, co ma szczególne znaczenie wobec coraz mocniej występującego zjawiska ich porażki szkolnej oraz znaczącego spadku mężczyzn na studiach wyższych. Metoda ta pozwala także na rozwijanie cech specyficznych dla danej płci i osiąganie dojrzałości męskiej przy mniejszym ryzyku ich zaburzenia (szczególnie w wieku dojrzewania) oraz stwarza możliwości przełamanie stereotypów społecznych na temat zawodów właściwych dla danej płci.

>> Więcej o Szkole ŻAGLE <<
>> Stowarzyszenie STERNIK <<
>> Sieć placówek w Polsce <<

Jeżeli zainteresował Cię model edukacyjny placówek Stowarzyszenia STERNIK
Skontaktuj się z NAMI

 

 

Education