Ojcowie na start

Ojcowie na start to pierwszy na Mazowszu wyścig rowerowy ojców i dzieci oraz rodzinny piknik. Celem imprezy było zachęcenie ojców do spędzenia czasu z dziećmi i promocja aktywnego tacierzyństwa. Dzieci przebywają znacznie więcej z mamą niż z tatą. Tymczasem czas spędzony z ojcem jest dla dziecka niezwykle ważny. Szczególnie przy okazji sportowej rywalizacji. Zaprosiliśmy do udziału ojców z córkami i synami, bez względu na wiek.

Wyścig odbył się 20 października 2012 na trasie o długości 7,5 km, która poprowadzona została ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Trasa uzgodniona jest z Urzędem Dzielnicy Wawer, posiada wszystkie wymagane zezwolenia i zabezpieczona będzie przez ponad czterdziestu wolontariuszy.

Po zakończeniu wyścigu odbył się rodzinny piknik na terenie szkoły podstawowej i gimnazjum „Żagle” przy ul. Pożaryskiego 28. W trakcie pikniku Bogdan Rymanowski poprowadził debatę o roli ojcostwa. Wzięli w niej udział Adam Woronowicz, aktor oraz Paweł Bochniarz, menedżer.

Wyścig “Ojcowie na start” uzyskał patronat i dofinansowanie Marszałka Województwa Mazowieckiego.