Moc wrażeń - Gimnazjaliści na wymianie międzynarodowej

W samej Hiszpanii byliśmy siedem dni, od poniedziałku do niedzieli, a dwa spędziliśmy w podróży – pisze Kuba Pochwalski z 3Ga o wyjeździe grupy gimnazjalistów w ramach wymiany międzynarodowej. W tym roku szkolnym dziewięciu uczniów klas trzecich wyjechało do szkoły Altocastillo w Jaen w Hiszpanii. Jest to dwujęzyczna (hiszpański/angielski) szkoła dla chłopców, która jest prowadzona przez Grupę Atendis.
 – Wszyscy zauważyliśmy, że nasi gospodarze - zarówno rodziny jak i nauczyciele organizujący wymianę – za wszelką cenę próbowali urozmaicić nam czas i bardzo ściśle zaplanowali ten tydzień – kontynuuje swoją relację Kuba. –  Zwiedziliśmy cztery miasta: Jaén, Kordobę, Granadę i Baezę, oprowadzani przez nauczyciela historii ze szkoły. Mieliśmy okazję spróbowania tradycyjnego hiszpańskiego jedzenia, np: churros z czekoladą czy paelli przygotowanej przez jednego z nauczycieli. Zostaliśmy zabrani na gokarty, rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej i koszykówki. Byliśmy także z wizytą w tamtejszym ratuszu, w którym powitał nas burmistrz Jaén, co transmitowane było w lokalnej telewizji. Wreszcie, byliśmy w teatrze na sztuce… co prawda po francusku, ale mniejsza o to. Widać było, że naprawdę się starają. W rezultacie w szkole braliśmy udział może w pięciu-sześciu lekcjach. W niedzielę mieliśmy czas wolny u swoich rodzin, a w poniedziałek ok. 9:00 wyruszyliśmy busem z Jaén, żeby parę minut przed 20 wylądować na lotnisku w Modlinie.